Frozen Flat White

Môj recept a jeho výhody oproti podobným receptom.

Veľmi rýchla definícia Flat White: Double espresso shot (povedzme, že zo 16gramov kávy, ale záleží od baristu) a doleje sa napeneným mliekom (peny je na ňom minimum). Výsledný nápoj je cca 150 ml.

Iced Coffee. Keď si vypýtate hocikde v Amerike Iced Coffee, dostanete prekvapkávanú kávu a v nej kopu ľadu. Výsledkom je, že už aj tak veľmi riedka káva, bude chutiť ešte redšie. Na popíjanie to nemusí byť zlé.

Frozen Flat white vám v lepšom prípade pripravia tak, že vám do normálneho flat white dajú kocky ľadu, ktoré rozriedia výsledný nápoj a drink je opäť veľmi vodový. To však neplatí o mojom recepte.

Recepty vychádzajúce z instantnej kávy ani radšej nebudem spomínať.

Môj recept na Frozen Flat White

Frozen Flat White

Pripravíme espresso doubleshot a tento okamžite nalejeme do nádobky, v ktorej si normálne vyrábame ľadové kocky a okamžite dáme zmraziť. Výhodou oproti iným prípravám je, že káva nestihne toľko zvetrať. Čím dlhšie je totiž káva teplá, tým viacej oxiduje. Ak by ste teda pripravili kávu a počkali, kým prirodzene schladne, a potom z nej robili ľadovú kávu pomocou ľadových kociek, tak nielenže ju príliš nariedite, ale zároveň bude príliš zoxidovaná, zvetralá a nebude chutiť tak dobre.

Takže espresso a okamžite šup do mrazničky. Tí šťastnejší do shock mrazničky. Takto získame kocky espressa. V tomto prípade double espressa. Ideálne je neskladovať ich pridlho.

Zoberieme si pohár cca 150ml, vhodíme doň kocky espressa. V mojom prípade jedno double espresso znamená 3 kocky (cca 35ml) a zalejeme studeným mliekom.

Štandardné Flat White by sme zaliali speneným teplým mliekom, ak by sme teplým mliekom zaliali tieto kocky okamžite by sa rozpustili a mali by sme vlažný výsledok. Ak ale kocky zalejeme studeným mliekom, bude sa káva rozpúšťať pomalšie. Ja mám najradšej, keď už sú kocky takmer rozpustené a do úst sa mi dostane malý kúsok ľadového espressa. Chuť sa okamžite zintenzívni, ako keby som jedol cookie s kúskami horkej čokolády. Dokonalééé.

Aké variácie robíte vy? Núka sa použiť Cold Brew. Podeľte sa v komentároch 🙂

Dajte vedieť priateľom:
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
Odber noviniek
RSS

Komentáre

avatar
  Subscribe  
Upoznorni