DRIP COFFEE FESTIVAL 2019
Autor:

DRIP COFFEE FESTIVAL 2019

Nový ročník obľúbeného festivalu výberovej kávy sa bude konať už 25. mája 2019 v Piešťanoch.

Lístky sa dajú kúpiť tu a na festival sa dostanete pomocou tejto mapky

Tvorcom festivalu Danielovi (Dvorskému), Adriánovi (Krišákovi) a Petrovi (Dvorskému) som položil zopár otázok:

Festival sa zameriava na výberovú (specialty) kávu, ktorú pražia slovenské pražiane. Na ktoré z nich sa môžme tešiť?

Na Dripe sa tento rok predstaví až 15 pražiarní! Ako aj v predchádzajúce ročníky, väčšina pražiarov bude zo Slovenska. Nezabúdame ani na našich českých kolegov, tento rok sa u nás ukážu opäť noví hostia. Z tých Slovenských sa však budete môcť tešiť na stálice ako Diamonds roastery, Concept Coffee Roasters, Káva Ondrejka. Okrem nich sa môžete tešiť aj na nový projekt Mlsnacava.

V názve máte DRIP, takže hlavné zameranie je na filtrovanú, alternatívnu prípravu kávy. Minule sme si ale mohli dať aj flat white. Ako to bude teraz?

Áno, primárne sa zameriavame na filtrovanú kávu. Pražiari si sami môžu zvoliť či ju budú pripravovať pomocou V60, Kality alebo Chemexu. Takisto ako aj minulý rok, všetci pražiari budú mať príležitosť predstaviť svoju kávu aj na espresso baroch s možnosťou prípravy aj mliečneho nápoja.

Akcia bude tvorená štyrmi hlavnými časťami: Ochutnávky, prednášky, cuppingy a workshopy. Čo presne môžme v každej z častí očakávať?

Ak aj v predchádzajúce ročníky si na festivale príde na svoje amatér a aj profesionál. Prednášky  vytvoria kruh, v ktorom sa dozviete všetko od zberu kávy, cez praženie až po chute na vašom jazyku. Po minulé roky sa nám osvedčilo, že veľa ľudí ocenilo homebrewing workshop, kde sme vysvetľovali začínajúcim nadšencom, ako pripraviť kávu v domácom prostredí. Tento rok sme trošku pozmenili štruktúru workshopu a pridali aj Q&A sekciu o domácom espresse. O cuppingovú miestnosť sa nám opäť postarajú manželia Jandíkovci z Mad Dropu.  

Jednou z noviniek tohto ročníka je priblíženie sa ku Zero Waste, z čoho sa veľmi teším. Povedzme si ale detailne, čo to znamená.

Minulý rok sme boli zhrození, koľko odpadu sme boli schopní vyprodukovať. Samozrejme, nebavíme sa o haldách a kopách, no na náš malý festival toho bolo aj tak dosť. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli odstrániť papierové poháriky a papierové utierky. Pitný režim zabezpečíme inak ako v podobe pet fliaš. Týmto sme odstránili väčšinu nežiaduceho odpadu. Aby sme návštevníkom  zľahčili fungovanie, pripravili sme možnosť zakúpenia znovupoužitelných pohárikov KeepCup XS, ktorý si bude návštevník môcť kúpiť k lístku alebo samostatne priamo na festivale.

Tretí rok po sebe sa stretávame v industriálnom priestore Elektrárne Piešťany. Plánujete z dlhodobejšieho hľadiska zmeny?

Nechceme predbiehať, ale myšlienka festivalu je v prvom rade sprostredkovať výberovú kávu úplne novým zákazníkom. V Piešťanoch sa cítime doma, budúci rok sa ale zrejme objavíme už aj v Bratislave a pokiaľ sa nám podarí dodržať stratégiu, zamierime aj na východné Slovensko. Väčšina eventov je centralizovaná v západnej časti krajiny a to je trochu škoda. Z východu je neuveriteľné množstvo šikovných ľudí. Chceme aj im ukázať, že si ich prácu vážime a radi ju podporíme. Zatiaľ ale nepredbiehajme, uvidíme sa o necelé tri týždne radi sa o všetkom porozprávame v príjemnej atmosfére s každým, kto nás zastaví.
Vidíme sa 🙂

Dajte vedieť priateľom:
Facebook
Facebook
Odber noviniek
RSS

Vložiť komentár